Μηχανή υπέρυθρης ξήρανσης υψηλής ταχύτητας για ταχεία θέρμανση επιστρώσεων σε χυτευμένα προϊόντα πολτού
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | ΚΙΝΑ |
| Μάρκα: | OSMANUV |
| Πιστοποίηση: | ISO9001 |
| Αριθμό μοντέλου: | Δελτίο ΕΚΑΧ, αριθ. |
| Έγγραφο: | 5 Meters IR Drying Machine.pdf |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 σετ |
|---|---|
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | Ξύλινη συσκευασία |
| Χρόνος παράδοσης: | 30 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/t |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Διαπραγμάτευση |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Δυναμικό: | 220V, 380V, 380V/220V, 220V/380V, 380V/50Hz | Κατάσταση: | Νέος |
|---|---|---|---|
| Οδηγούμενος Τύπος: | Ηλεκτρικό, άλλο, μηχανικό | Υλικό συσκευασίας: | Ξύλο, πλαστικό, μέταλλο, χαρτί, γυαλί |
| Τύπος συσκευασίας: | Περίπτωση, χαρτοκιβώτια, ταινία, πακέτο ξυλουργίας, τσάντες | Εγγύηση: | 1 Έτος |
| Εξουσία: | 3kW, 16kW, 65.3kW, 4.2kW, 0.75kW/220V/50Hz | Θερμοκρασία: | Ευκανόνιστος |
| Επισημαίνω: | Μηχανή στεγνώσεως υπέρυθρων για επικάλυψη,στεγνωτήρες υψηλής ταχύτητας για το σχήμα πάλης,Μηχανή βιομηχανικής επεξεργασίας με εγγύηση |
||
Περιγραφή προϊόντων
Το υπερύθρο στεγνωτήριο υψηλής ταχύτητας μας έχει σχεδιαστεί για να μειώνει σημαντικά τους χρόνους θέρμανσης στη γραμμή παραγωγής σας. Χρησιμοποιώντας επακριβώς ελεγχόμενους εκπομπούς υπέρυθρων μεσαίου κύματος, παρέχει άμεση, διεισδυτική θερμότητα για να στεγνώσει γρήγορα επιστρώσεις με βάση το νερό σε προϊόντα χυτευμένα με πολτό. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα μεγαλύτερες ταχύτητες γραμμής, μειωμένη κατανάλωση ενέργειας και μικρότερο εργοστασιακό αποτύπωμα.
Το μήκος και η ισχύς της μηχανής είναιπλήρως προσαρμόσιμογια να καλύψετε τις συγκεκριμένες απαιτήσεις παραγωγής και τις απαιτήσεις του προϊόντος.
| Παράμετρος | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Μοντέλο | OSM-IR-1320 |
| Τεχνολογία Θέρμανσης | Υπέρυθρες κεραμικές εκπομπές μεσαίου κύματος |
| Τροφοδοτικό | 380V / 50Hz (ήπροσαρμόσιμο) |
| Συνολική ισχύς | 36-120 kW (ρυθμιζόμενο σε ζώνες) |
| Μήκος σήραγγας ξήρανσης | 3m, 6m, 9m standard (Πλήρως προσαρμόσιμο) |
| Πλάτος ζώνης | Στάνταρ 1320mm (Προσαρμόσιμο) |
| Εύρος Θερμοκρασίας | 50°C - 400°C (προγραμματιζόμενο) |
| Σύστημα Ελέγχου | PLC + Οθόνη αφής HMI με αποθήκευση συνταγών |
| Τμήμα ψύξης | Διατίθεται προαιρετική εξαναγκασμένη ψύξη αέρα |
- Γρήγορο στέγνωμα επιστρώσεων σε δίσκους χαρτιού, δοχεία τροφίμων από ζαχαροκάλαμο και επιτραπέζια σκεύη από ίνες μπαμπού
- Στέγνωμα μελανιών και κόλλων σε υλικά συσκευασίας
- Προξήρανση πριν από ένα τελικό στάδιο ξήρανσης με συναγωγή
- Άμεση θέρμανση ενεργοποίησης/απενεργοποίησης:Χωρίς χρόνο προθέρμανσης ή ψύξης, ιδανικό για διακοπτόμενη παραγωγή
- Έλεγχος ζώνης:Ανεξάρτητος έλεγχος θερμοκρασίας σε πολλαπλές ζώνες για βελτιστοποιημένο προφίλ στεγνώματος
- Ενεργειακή απόδοση:Η υπέρυθρη ενέργεια μεταφέρεται απευθείας στο προϊόν και την επίστρωση, ελαχιστοποιώντας την απώλεια θερμότητας
- Ομοιόμορφη Θέρμανση:Εξασφαλίζει σταθερή ποιότητα προϊόντος χωρίς καυτά σημεία
Αυτό το στεγνωτήριο είναιεξαιρετικά προσαρμόσιμο. Οι βασικές επιλογές περιλαμβάνουν:
- Μήκος και ισχύς:Προσαρμοσμένο στον απαιτούμενο χρόνο στεγνώματος και ταχύτητα γραμμής
- Υλικό ζώνης:Επιλογή ζώνης από πλέγμα, με επίστρωση τεφλόν ή από χάλυβα
- Σύστημα εξάτμισης:Ενσωματωμένη εξάτμιση για αφαίρεση υγρασίας
Παρέχουμε καθοδήγηση εγκατάστασης, λειτουργική εκπαίδευση και μια ολοκληρωμένη λίστα ανταλλακτικών για να εξασφαλίσουμε μέγιστο χρόνο λειτουργίας.
Το μηχάνημα είναι διαμορφωμένο σε τμήματα για εύκολη μεταφορά. Όλα τα τμήματα είναι τοποθετημένα σε στιβαρά ξύλινα πλαίσια για ασφαλή αποστολή.








