Συμπίεση διπλού κυλίνδρου με χειροκίνητη ρύθμιση κενού και γρήγορη αλλαγή κυλίνδρου για ακριβή επικάλυψη
Λεπτομέρειες:
| Τόπος καταγωγής: | Κίνα |
| Μάρκα: | OSMANUV |
| Πιστοποίηση: | ISO9001 |
| Αριθμό μοντέλου: | OSM-SG-600 |
Πληρωμής & Αποστολής Όροι:
| Ποσότητα παραγγελίας min: | 1 Σετ |
|---|---|
| Τιμή: | Διαπραγματεύσιμος |
| Συσκευασία λεπτομέρειες: | ΞΥΛΙΝΟ ΚΟΥΤΙ |
| Χρόνος παράδοσης: | 30 ~ 40 ημέρες |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Δυνατότητα προσφοράς: | Διαπραγμάτευση |
|
Λεπτομερής ενημέρωση |
|||
| Όνομα προϊόντος: | Εξοπλισμός επίστρωσης κυλίνδρων | βρόγχος επικάλυψης: | διάμετρος που χρησιμοποιείται: 250 mm |
|---|---|---|---|
| Πρόσθετα χαρακτηριστικά: | Αυτόματος έλεγχος τάσης, σύστημα γρήγορης αλλαγής κυλίνδρων | βάρος: | Συνήθως 800-1500 κιλά |
| Εγγύηση: | ένα έτος | Κατανάλωση ρεύματος: | 2kw |
| Κατάσταση: | Νέος | Βιομηχανική χρήση: | Συσκευασία, εκτύπωση, ηλεκτρονικά, υφάσματα |
| Επισημαίνω: | συμπαγές διπλό ελαστικό,χειροκίνητη ρύθμιση κενού με κυλίνδρους,εξοπλισμός επικαλύψεως ταχείας αλλαγής κυλίνδρων |
||
Περιγραφή προϊόντων
Αυτό το συμπαγές σύστημα εξοικονόμησης χώρου περιλαμβάνει:
- Εγχειρητικός ή μηχανοκίνητος πίνακας τροφοδοσίαςΓια μικρά πάνελ και φύλλα
- Συμπίεση της κεφαλής επικάλυψης διπλού τροχού∆ ενσωματωμένο σε μία ενιαία ενότητα
- Χειροκίνητη ρύθμιση διαστήματος με ψηφιακή ανάγνωσηΔιάκριση ± 0,01 mm
- Χειροκίνητη κούρσα ή κενό κυλίνδρου σερβο(Διαθέσιμες επιλογές)
- Τύπος επικαλύψεων μικρής χωρητικότητας5-10 λίτρων, χειροκίνητη αντλία ή σύριγγα
- Ενσωματωμένη δεξαμενή σταγονιδίων και λεκάνη πλύσης με διαλύτες
- Ελεγχόμενο με PLC ή χειροκίνητο έλεγχο(βασική ή προηγμένη επιλογή)
- Μονάδα επεξεργασίας∙ προαιρετικός λαμπτήρας UV LED (πετραπέζι) ή μικρός υπέρυθρος φούρνος
- Πίνακας απορροφήςΜε ράφι στεγνώσεως
Όλα τα μέρη επαφής είναι από ανοξείδωτο χάλυβα και το μηχάνημα μπορεί να τοποθετηθεί σε πάγκο εργαστηρίου ή σε κινητό στέλεχος.
Αυτό...Σύνθετο διπλό ρόλοέχει σχεδιαστεί γιαπαραγωγή μικρών παρτίδων, εργαστήρια Ε&Α, κατασκευή πρωτοτύπων και πιλοτικές γραμμέςΣε αντίθεση με τις μεγάλες βιομηχανικές συσκευές επικάλυψης, η μηχανή αυτή καταλαμβάνει ελάχιστο χώρο (περίπου 1,5 m × 0.8 m) παρέχει την ίδια τεχνολογία επίστρωσης ακριβείας διπλού κυλίνδρουΕίναι ιδανικό για την επικάλυψη μικρών μεταλλικών φύλλων, δειγμάτων ξύλου, σύνθετων κουπονιών και διακοσμητικών πάνελ μέχρι 600 mm πλάτους.
Η μηχανή διαθέτεισύστημα χειροκίνητης ρύθμισης κενούμε ψηφιακή ανάγνωση μικρομέτρου, που επιτρέπει στους χειριστές να ρυθμίζουν γρήγορα τα κενά μέτρησης και εφαρμογής από 0 έως 5 mm με ανάλυση 0,01 mm.Ο ρόλος εφαρμογής είναι διαθέσιμος σε πολλαπλές επιλογές σκληρότητας, και ολόκληρο το σύνολο κυλίνδρων μπορεί να αντικατασταθεί σε λίγα λεπτά για διαφορετικά υλικά επικάλυψης.
Παρά το συμπαγές μέγεθός της, η μηχανή αυτή μπορεί να επιτύχει πάχους επίστρωσης από 5 μm έως 300 μm, με ακρίβεια συγκρίσιμη με τα βιομηχανικά μοντέλα (± 2 μm).Είναι ιδανικό για την ανάπτυξη νέων τύπων επικαλύψεων., δοκιμές διαφορετικών υποστρωμάτων ή παραγωγή μικρών εμπορικών παρτίδων ειδικά επικαλυμμένων πάνελ.
| Παράμετρος | Αξία / Περιοχή |
|---|---|
| Μέγιστο πλάτος εργασίας | 300 / 400 / 600 mm (Προσαρμόσιμη) |
| Πεδίο πάχους υποστρώματος | 1 - 30 mm |
| Ταχύτητα μεταφορέα | 0 - 10 m/min (χειροκίνητη ή μεταβλητή ταχύτητα) |
| Περιοχή πάχους επικάλυψης | 5 - 300 μm (Προσαρμόσιμη) |
| Ακρίβεια της επικάλυψης | ± 2 μm |
| Μετρητής κυλίνδρου | Χάλυβα χρωμίου, Ø100 mm |
| Εφαρμοστικός ρόλος | EPDM / NBR / PU, 40-80 Ακτή Α (Προσαρμόσιμη) |
| Διόρθωση διαχωρισμού | Χειροκίνητο μικρομέτρο + ψηφιακή ανίχνευση (0,01 mm ανάλυση) |
| Προαιρετικό κενό σέρβο | Σερβοκινητήρας + χειρισμός αφής |
| Υλικό επικάλυψης | UV, νερό, διαλύτης, λάδι, κόλλα (χαμηλής έως μέσης ιξώδους) |
| Προμήθεια επικάλυψης | Χειροκίνητη σύριγγα, περισταλτική αντλία ή τροφοδοσία με βαρύτητα (Προσαρμόσιμη) |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 220V / 110V, 50/60Hz, μονοφασικό (Προσαρμόσιμη) |
| Έλεγχος | Βασικός (κουμπιά) ή προαιρετικός PLC με μικρό HMI |
| Μέγεθος (L × W × H) | 1200 × 800 × 600 mm (για πλάτος 400 mm) |
| Βάρος | 180 - 350 kg |
| Ασφάλεια | Σταθμός έκτακτης ανάγκης, προστατευτική τροχιά, κλειδαριά ασφαλείας (προαιρετική) |
- Ε&Α και εργαστήριο- ανάπτυξη νέων επιχρίσεων για μέταλλο, ξύλο, πλαστικό
- Πρωτότυπα∆ημιουργία μικρών ποσοτήτων επιχρισμένων δειγμάτων για έγκριση από τον πελάτη
- Παραγωγή μικρών παρτίδων∆ιεθνείς οργανισμοί
- Εκπαιδευτικά ιδρύματαΔιδασκαλία τεχνολογίας επίστρωσης
- Σιδηροδρομικές γραμμές επισκευής∆εύτερη επικάλυψη μικρών περιοχών ή παρτίδων
- Παραγωγή δοκιμαστικών πάνελΓια έλεγχο ποιότητας και δοκιμές προσκόλλησης
Η συμπαγή επικάλυψη είναι εξαιρετικά προσαρμόσιμη για διάφορες ανάγκες Ε&Α:
- Προσαρμόσιμο πλάτος εργασίας- από 100 mm (βαθμός εργαστηρίου) έως 600 mm (βαθμός δοκιμής)
- Προσαρμόσιμο υλικό κυλίνδρων και σκληρότητα∆ιαθέσιμα σύνολα κυλίνδρων ταχείας αλλαγής
- Προσαρμόσιμη προσαρμογή διαστήματος∆ χειροκίνητο (πρότυπο) ή ελεγχόμενο με ελεγχόμενο σύστημα (ερευνήσεων και ανάπτυξης ακριβείας)
- Προσαρμόσιμη προμήθεια επικάλυψης∆ αντλία σύριγγας, περισταλτική αντλία ή βαρυτική τροφοδοσία
- Προσαρμόσιμος τύπος μεταφορέα∙ ζώνη, κυλίνδρος ή χειροκίνητο διαδρόμιο
- Προαιρετική μονάδα κάλυψης με UV LED από πάγκο365/395 nm, ρυθμιζόμενη ισχύς
- Προαιρετική καταγραφή δεδομένων∆ Εξαγωγή των παραμέτρων επικάλυψης μέσω USB
- Προσαρμόσιμη τάση110V για τη Βόρεια Αμερική, 220V για τις άλλες χώρες
- Προσαρμόσιμα χρώματα και εμπορικά σήματαΓια OEM ή εργαστηριακή ολοκλήρωση
- Συμπληρωματικό αποτύπωμα∆ιερευνάται σε πάγκο εργαστηρίου ή σε μικρό χώρο παραγωγής
- Ακριβότητα διπλού κυλίνδρου∆ ίδια τεχνολογία με τις μεγάλες βιομηχανικές επιχριστικές μηχανές
- Εγχειρίδιο ή ελαστικό κενού∆ ευέλικτη για την πειραματισμό Ε&Α
- Γρήγορη αλλαγή ρόλων∆εύτερη διαμόρφωση των κυλίνδρων
- Απαιτούμενο μικρό όγκο επικάλυψης∙ μόλις 50 ml για ένα τρέξιμο
- Εύκολο καθαρισμό∆εξαρτημένο δίσκο, κυλίνδρους και όλα τα μέρη επαφής
- Χαμηλό κόστος εισόδουΙδανικό για νέες επιχειρήσεις και ερευνητικά εργαστήρια
- Πολυδιάστατη συμβατότητα υποστρώματοςΧάλυβα, ξύλο, πλαστικό, σύνθετα
- Προαιρετική ενσωμάτωση σκληρύνειαςΔιάταξη 1 - Διάταξη 2
- Ενεργειακή απόδοση∆ιευκόλυνση της κατανάλωσης
- Μεταφορτωτές∙ μπορεί να μετακινηθεί μεταξύ των σταθμών εργασίας σε ρόδες
- Τεχνική υποστήριξη καθ' όλη τη διάρκεια της ζωής̇ τηλέφωνο, ηλεκτρονικό ταχυδρομείο, βίντεο
- Απομακρυσμένη λειτουργίαΟδηγία μηχανικού μέσω τηλεφώνου
- Δωρεάν δειγματοληψίαΣτείλτε τα πάνελ και την επικάλυψή σας, τα επικάλυπτα στο εργαστήριο μας
- Εγγύηση ενός έτους- σε όλα τα μηχανικά και ηλεκτρικά στοιχεία
- Διαθεσιμότητα ανταλλακτικών- Παγκόσμια αποστολή εντός 48 ωρών
- Εκπαίδευση∆εσπεριλαμβάνεται ενότητα εκπαίδευσης σε απευθείας σύνδεση· διαθέσιμη επί τόπου με πρόσθετο κόστος
- Υπηρεσία επανεγκατάστασης κυλίνδρων∙ να στείλει φθαρμένα κυλίνδρους για νέα κάλυψη
- Συσκευασμένο σε ενισχυμένο χαρτόνι με φουσκωτή επένδυση ή σε μικρό ξύλινο κιβώτιο
- Περιλαμβάνει: Εγχειρίδιο αγγλικών, πιστοποιητικό βαθμονόμησης, βασικό εργαλείο, εφεδρικές σφραγίδες
- Μεταφορά: Express αεροπορικές μεταφορές (DHL/UPS/FedEx) ή θαλάσσιες μεταφορές για χύδην παραγγελίες
- Χρόνος εκτέλεσης: 10 ημέρες (κανονική) · 20 ημέρες (προσαρμοσμένοι κυλίνδροι ή επιλογή servo)
- Ελάχιστη παραγγελία: 1 μονάδα
Και τα τρία μοντέλα είναιπλήρως προσαρμόσιμηΓια λεπτομερή προσφορά και τεχνική διαβούλευση, παρακαλούμε αναφέρετε τον τύπο υποστρώματος, τις διαστάσεις του πάνελ,Στόχος πάχους επικάλυψης, το υλικό επικάλυψης, και την επιθυμητή ταχύτητα γραμμής.Δωρεάν δοκιμές επικάλυψης δειγμάτωνΣτείλτε τα πάνελ σας και θα σας δώσουμε δείγματα και μια έκθεση.







